Smečka - 4. kapitola

31. července 2013 v 1:12 | Chika-chan |  Smečka
Tak vám po dlouhé době přináším pokračování téhle podivné a smyslu nedávající povídky. Doufám, že se vám bude líbit a zanecháte mi tu váš komentář (jestli ne tak si vás najdu a vykuchám!! xDDD).

Min. počet komentářů pro dlaší díl - 5!Vytřeštěně je pozoruji. Proč to tak bolí? Ano, je to můj mladší bratr, ale i on má právo na vzlet, i když dřív než já. I kdyby s klukem, tak proč?! Naposledy jsem se takhle cítil, když...když mi můj spolužák "přebral" dívku, kterou jsem tajně miloval. Počkat....
To znamená, že svého bratra nevědomě miluji? Ne jako bratra, ale jako něco víc? Je to možné, u mě nikdo nikdy neví....
,,Ryuu?" zvolá vedle mě známý melodický hlas mého bratra, který mě vytrhne z mého zamyšlení. Rozhlédnu se po pokoji. Riku a Hideaki tu nejsou, asi nám chtěli nechat soukromí.
,,Hm?" dostanu ze sebe a posadím se na pohovku, která je mimochodem z velice drahé kůže, vlastně všechno tady je drahé. Dost.
,,Zlobíš se?" zeptá se smutně a bez svolení se mi posadí na klín. Vzdychnu.
,,Ne." zalžu a pokusím se o úsměv. Marně. Akeno se zatváří ztrápeně a řekne : ,,Nelži." Znovu vzdychnu.
,,Ryuu," osloví mě ,,vím, že mě máš rád víc než jen jako bratra, poznal jsem to. Poznal by to i slepý, hluchý a psychicky narušený. Ale pochop, já nedokážu mít nic se svým sourozencem. Miluji Rikua (sakra, jak se to skloňuje?!! :D). " Při té poslední větě mě bodne u srdce.
,,On je vážně milý až ho poznáš budeš ho mít rád. A já jsem s ním šťastný." dodal nakonec.
,,Jestli jsi šťastný, tak já jsem šťastný taky." usměji se. ,,Ale jestli ti UBLÍŽÍ, tak skončí na vozíčku." podotknu fakt. Ryuu se zářivě usměje a obejme mě okolo krku, následuje dětská pusa na tvář. Zvedne se ze mě a zašeptá tiché :"Děkuju." a odejde z pokoje.
***
,,Mohl by jsi mi prosím tě znovu vysvětlit to o těch...měničích a strážcích? Moc jsem to nepochopil, byl jsem mimo..." udělá na mě Ryuu takový roztomilý kukuč, že ho chytnu za ruku a táhnu ho pryč. Mnozí by si mysleli, že do ložnice, ale já jdu úplně někam jinam.
Vyjdeme dvě patra, zabočíme doprava. Tam jsou dubové dveře, které otevřu a vejdeme do velké místnosti plné knih. Knihovny. Usadím Ryuu do křesla a řeknu mu ať tu počká. Vydám se mezi regály a hledám 'onu' knihu. Chvíli to trvá než ji najdu.
Na deskách té knihy je Japonskými znaky napsáno :
,,Nechoď za mnou, možná tě nedokáži vést,
nechoď přede mnou, možná tě nebudu následovat,
pojď vedle mě a buď můj přítel."
Pod tímto textem je namalovaný mohutný, tmavý vlk s mečem v hubě. Přinesu ji Ryuu, ten se na mě tázavě podívá. Usměji se.
,,V téhle knížce najdeš všechny odpovědi na tvé otázky, týkající se měničů a strážců."
,,Aha."
Položím mu do klína knihu a vytratím se z knihovny. Mám divný pocit. Cítím, že se něco zvrtne. Ale co? Zavrtím hlavou abych zahnal takové myšlenky. Určitě mám jen strach z nadcházejícího. Z proměny Ryuu. Je možné...že...ji nepřežije. Ale ne, na co to myslím?! Určitě ji přežije!
***
Prstem přejedu po vlkovi na knize jako kdybych ho hladil. Otevřu ji a všimnu si, že nikde není napsáno jaké nakladatelství ji vydalo dokonce ani ne autor. Otočím první dvě prázdné stránky, pak konečně uvidím text. Nemá to žádný nadpis, název...Ani ta kniha samotná ho nemá. Podivné..Pomyslím si a začnu číst :
,,V době kdy lidé neznali elektroniku a vystačili si s tím co měli, existovala jedna malá vesnička, která byla neustále napadána Enersty, krutými bytostmi, které neznali slitování. Když si už ubozí vesničané nevěděli rady, obrátili se na tajemné šelmy. Vlky. Po dlouhém domlouvání se vlci slitovali a vyslali jednoho ze svých druhů aby oplodnil jednu z vybraných vesničanek.
Po devíti měsících se narodilo dítě, které se jak se později ukázalo, mělo schopnost se měnit na vlka. Jelikož bylo dítě ještě malé, nemohlo s Enersty bojovat.
Vesničany napadlo, že poprosí bájného ducha lesa o sílu. Ten jim vyhověl a udělal z jednoho vesničana něco jako elfa, jenže neměl elfí uši. Vesničané tento nový druh pojmenovali celkem primitivně : Strážce. Dostal bájný meč, který přesekl i nemožné.

Když Enersti zjistili, co mají za tajnou sílu (Strážce a Měniče), chtěli je získat. Jelikož se ale zdál být Měnič lehčí kořistí, vybrali si jeho. Když se poprvé Strážce a Měnič setkal, byl Měnič malý a bezbranný což ve Strážci vyvolalo to, že chtěl Měniče ochraňovat. A taky se tak stalo. Když bylo Měniči dost na to aby se mohl měnit, začal ho Strážce učit. Po nějakém čase mezi nimi vzniklo silné pouto, ze kterého vzešla láska.
Společně chránili vesnici, dokud Měniči nebylo 18 let. V ten den se z něj stalo monstrum. Zabíjel vše živé, bez ohledu na to jestli je to příbuzný, kamarád či dokonce láska. Po dlouhém přemýšlení zjistili vesničané to, že do osmnácti let musí mít Strážce s Měničem pohlavní styk, jinak se stane to co se stalo s Měničem. Stačilo pouze jednou.

Po nějaké době museli Měniče zabít a tím pádem zemřel i Strážce. Byli propojeni. Byli jako jedna duše. Znovu se opakovala situace s tajemnými vlky i duchem lesa. Tentokrát duch lesa změnil dívku, aby mohla rodit a tím pádem rozvinout druh Strážců. To samé pak následovalo i s Měniči.

V dnešní době je po celém světě jen hrstka Strážců,Měničů a dokonce i Enerstů. Strážci vyhledávají Měniče aby je mohli ochraňovat a zabránili přeměně v monstrum. Bok po boku spolu bojují proti Enerstům a chrání lidi."

Vyjeveně koukám do knihy. Vím, že tohle je jen hrstka informací, ale prozatím mi to stačí.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nikä Nikä | 31. července 2013 v 12:33 | Reagovat

Pěkné, napíšeš pokráčko! -__-

2 Jenny Jenny | Web | 31. července 2013 v 15:34 | Reagovat

velmi zajímavé =) také píšu jestli nechcete můžeme se spřátelit =) pokud tedy spřátelujete blogy ;)

3 Chika-chan Chika-chan | 31. července 2013 v 16:01 | Reagovat

[2]:
Ahoj, ano klidně a rády. :3

4 Naomi Naomi | 31. července 2013 v 22:28 | Reagovat

juuu.. konečně novej díl... :D Těším se na další kapitolku..

5 Monika Monika | E-mail | 1. srpna 2013 v 21:13 | Reagovat

Ahoj, ano klidně a rády. :3

6 Liwí ká Liwí ká | 2. srpna 2013 v 19:56 | Reagovat

Ohh dúfam že čoskoro bude pokračovanie je to super! ^^

7 Sebastian Sebastian | 6. srpna 2013 v 23:42 | Reagovat

Chci dalšííí ! Je to úžasný...

8 nicol nicol | 19. srpna 2013 v 18:57 | Reagovat

Moc hezké, těším se na další díl. :)

9 lllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllll | 7. prosince 2014 v 20:18 | Reagovat

další díl prosím

10 B B | 28. dubna 2015 v 21:14 | Reagovat

Pokračování

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama