Nový začátek - 1.kapitola

8. srpna 2013 v 16:12 | Chika-chan |  Nový začátek
Nový začátek
Aneb Chika byla pár hodin bez internetu! :3
Pokud bude málo komentářů - nedopisuji! xD

Chika-chan


Po tváři mi sklouzne slza. Následují ji další a další. Pozoruji jak rakev s mým bratrem pomalu mizí pod hlínou. Proč zrovna on? Proč se mu musela stát autonehoda? Vždyť to byl milovník pomalé a klidné jízdy! Proč zrovna v den jeho narozenin? Byla to náhoda nebo osud? Na tyto otázky mi asi nikdo neodpoví. Nejvíce mě ale bolí to, že zemřel v době kdy jsme na sebe byli naštvaní. Nestihl jsem se mu omluvit...
,,Omlouvám se, bráško..." zašeptám polohlasně, i když vím, že už je pozdě. Na všechno už je pozdě. Očima zamlženýma od slz se podívám na mé rodiče. Matka si schovává obličej do otcovo ramene a vzlyká. Otec si jako vždy nechal svou chladnou masku. Hřbetem ruky si setřu slzy a vydám se směrem k mým rodičům. Nikdo jiný tu není. Chtěli jsme mít čistě rodinný pohřeb.
,,Pojďme domů.." zašeptám a vydám se pryč ze hřbitova. Matka mě následuje a otec jde ještě něco zařídit s hrobařem. U brány hřbitova se ohlédnu na hrob Itachiho. I přesto, že mi dělal naschvály, šťouchal mě do čela, sváděl na mě věci, které provedl on, zhasínal mi světlo když jsem byl v koupelně, lechtal mě, bral mi moje věci, udělal si ze mě párkrát maidku...I přesto všechno mi bude chybět.
Otevřu bránu, která zaskřípe a zamířím si to k autu. Dojdu k němu a postavím se vedle něj s očima upřenýma k zemi. Po chvíli dorazí matka, odemkne auto a posadí se na místo vedle řidiče. Chvíli tam ještě postávám než nastoupím a posadím se dozadu. Za chvilku se objeví i můj otec a my vyjedeme domů.
***
Vyběhnu schody, které vedou do druhého patra. Přejdu přes celou chodbu a stáhnu schody na půdu, tedy do mého pokoje. Chtěl jsem ho tam mít, tak mi rodiče vyhověli. Vyjdu schody a dám je znovu do původního stavu a rychlými kroky přejdu k dvojlůžkové posteli, lehnu si na břicho a hlavu zabořím do polštáře a nanovo se rozpláču. Brečím dokud mě nepřemůže únava a já se poddám spánku.
***
Nastávajících pár dní jsem strávil v posteli. Jedl jsem jen když jsem musel. To samé bylo i s pitím. Ze svého pokoje jsem nevycházel. Všechno co jsem potřeboval mi donesla matka.
Za nedlouho se ze mě stala chodící mrtvola.
*
Probudí mě hlas mé starostlivé matky Mikoto, která stojí na schodech vedoucích do mého pokoje.
,,Sasuke?" osloví mě. Vyhoupnu se do sedu a začnu si mnout oči.
,,Hm? Co je?" zeptám se jí trošku podrážděně.
,,Mohl bys jít na chvilku dolů? Je to ... důležité." řekne matka. Chvíli ještě sedím v posteli, pak si přehodím nohy přes její okraj a postavím se. Jen v trenýrkách sejdu schody a Mikoto mě následuje. Matka mě vede do kuchyně. Když tam dojdeme, uvidím jak u kuchyňské linky stojí blonďák, modré oči, asi tak stejně starý jako já. Tázavě se podívám na matku.
,,Sasuke,...tohle je tvůj nový bráška." řekne mi matka opatrně. Vedle ní se objeví otec s úsměvem na rtech, úsměv mu však brzo zmizí. Probodnu je oba vražedným pohledem.
,,To jste tak naivní? Myslíte si, že když si adoptouje děcko z děcáku bude všechno ok?! Že mi on," ukážu na blonďáka "nahradí Itachiho?! Tak to se šeredně pletete! Itachiho nedokáže nikdo nahradit!" zakřičím a odejdu z kuchyně do svého pokoje. V očích mě pálí slzy, nevím jestli ze zklamání, smutku či hněvu. Praštím sebou do postele.

***Naruto***

Povzdychnu si. Tak s ním si asi rozumět nebudu. A asi tady budu dělat jen rozbroje mezi vlastní rodinou.
,,Nic si z toho nedělej, je to na něj možná trochu moc." pohladí mě po zádech chlácholivě má nová matka. Smutně se na ní usměji.
,,Co kdybys šel nahoru za ním?" navrhne můj nový otec. Zamrkám a dřív než začnu něco namítat, otec se ještě ozve : ,,Stejně tam budeš muset jít, protože spíš u něj v pokoji, zatím."
,,Ach jo, kde má pokoj?" zeptám se.
,,Na půdě." oznámí mi sborově rodiče. Zavrtím hlavou. Ten kluk je vážně podivný. Vyjdu schody do druhého patra, kde začnu hledat půdu. Chvilku mi to trvá. Stáhnu schody a vyjdu jen tři, tak abych měl na půdě jen hlavu. Rozhlédnu se po pokoji. Má to tu útulné, to musím přiznat.
Vyjdu i zbylé schody a pak je dám do původní pozice. Začnu ho hledat pohledem. Je tu vůbec? Ano, je..Odpovím si vduchu na vlastní otázku, když uvidím chvějící se klubíčko v posteli, schované pod dekou. Pláče?
Rozpačitě přejdu k jeho posteli a posadím se na její okraj.
,,Jdi pryč..." zašeptá trhaně. Kousnu se do rtu.
,,Rád bych ti vyhověl, ale nejde to." opáčím.
,,Proč?" zasyčí.
,,Musím tady dnes spát..." odpovím. On se přestane chvět, jakoby zmrzl. Rychle se posadí, obličej mokrý od slz má jen kousek od toho mého. Když promluví cítím, jeho teplý dech na svých rtech.
,,To nemůžeš spát někde jinde?" zavrčí. Ledabyle pokrčím rameny.
,,Mě se neptej, ptej se své matky." On si pro sebe něco zamumlá a lehne si na záda. Upřeně kouká do stropu. Vzdychnu.

,,Tak hele. Jestli mě nenávidíš, tak klidně, ale řekni mi alespoň jeden rozumný důvod. Já nemůžu za to, že ti zemřel bratr a už vůbec ne za to, že jsem tady. Já to nechtěl. Ne, že bych nechtěl mít rodinu, to ne...Tu jsem vždycky chtěl mít. Když jsem byl malý tak jsem si v dětském domově hrával s kamarády na to, že máme rodinu. Bylo to úžasné. Ale tohle je úplně jiné, než jsem si představoval...Víš, měl by si být rád, že máš alespoň rodiče. Já je vlastně nikdy neměl, ani nevím jak vypadají. Matka mě vyhodila do koše.." hlesnu. Až teď si všimnu, že se na mě on se zájmem dívá.
,,Co?" zamrkám, když se na mě nepřestává tak podivně dívat. On jen zavrtí hlavou.
,,Ale nic, jak se jmenuješ?" zeptá se mě. Chvíli mlčím, protože jsem zaražen z toho, že se mě zeptal.
,,Naruto..." odpovím. ,,A ty jsi Sasuke." řeknu.
,,Jo..." přitaká.
,,Byli jste si s bratrem blízcí?" optám se ho. Chvíli je ticho.
,,Nechci mluvit o bratrovi..." zašeptá.
,,Dobře, nebudu tě nutit." pousměji se.
,,Díky."
,,Neděkuj mi."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hin-chan Hin-chan | 8. srpna 2013 v 16:45 | Reagovat

*nom nom nom* :3

2 Nikä Nikä | 8. srpna 2013 v 17:57 | Reagovat

Chudák Itachi.. sadisto. Ale jinak je to pěkné pokračuj..

3 Brixie Brixie | 8. srpna 2013 v 18:15 | Reagovat

Pokračování!!! :)) Zatím to vypadá dost dobře

4 Yumi♥ Yumi♥ | Web | 8. srpna 2013 v 18:31 | Reagovat

Další !! :))

5 Kesi Kesi | E-mail | 10. srpna 2013 v 12:20 | Reagovat

další!:3

6 Saskie Saskie | E-mail | Web | 18. srpna 2013 v 12:42 | Reagovat

*-* Vypadá to dobřéé~~

7 Kuroko* Kuroko* | Web | 23. srpna 2013 v 8:15 | Reagovat

Další díl! x3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama